Dětská skupina Míša školka Vratimov je dětská skupina, která se věnuje péči o děti ve věku 1-6 let. Služba je poskytována v prostorech, které mají děti uzpůsobené k jejich rozvoji a výchově. Školka disponuje šatnou pro děti, velkou hernou, výdejnou jídla , koupelnou a oddělenou ložnicí pro klidný odpočinek.

K dispozici máme třídu pro 18 dětí. DS Míša školka se snaží dětem napomáhat v samostatnosti a také učíme děti vzájemně si pomáhat. Děti během celého školního roku (pokud počasí dovolí) tráví čas venku na naší zahradě a v blízkém okolí. Na jaro vždy připravujeme zahradní květináče, a to jak pro zeleninu a ovoce, ale také bylinky, o které děti budou s naší pomocí pečovat. Všechny kreativní aktivity se snažíme přesouvat za hezkého počasí ven. Na každý měsíc máme pro děti vytvořeny výukové bloky, které nám pomohou děti zábavně vzdělávat.

Děti nezatěžujeme novodobou technologií (elektronikou). Občas si pustíme dětské písničky, abychom si mohli zatančit, ale i to budeme často nahrazovat vlastními bubínky, klávesy a jinými nástroji.

Školka je vybavená tak, aby se děti samovolně vzdělávaly, a přitom se nevědomky učily novým věcem, díky kterým děti rozvíjejí své schopnosti – jako motoriku, zručnost, zrak a sluch.

Dbáme na to, aby si děti během odpoledne odpočinuly, a proto máme spací místnost oddělenou od hrací části. Každé dítě má svou dřevěnou postýlku a ložnice je vybavena tak, aby v této místnosti rádi relaxovali a klidně odpočívali součástí odpočinku je přečtení pohádky, kterou si sami děti vyberou.K příjemnému spánku nám napomáhá zvlhčovač vzduchu a dětem se tak příjemně odpočívá.

Používáme moderní metody. Kombinujeme pedagogiku v předškolním věku se základy Montessori a individuální výukou dle potřeby jednotlivce.
Podporujeme dítě k budování zdravého vztahu se světem. Umělecké a kreativní činnosti jako hudba, rytmické hry, vyprávění nebo malování pěstují zdravý rozvoj představivosti a tvořivosti. Smysluplné praktické činnosti jako zahradničení, vaření a pečení, to vše je nedílnou součástí našich aktivit.

Ke každému dítěti přistupujeme individuálně. Každé dítě má jiný charakter, jinou osobnost a jinou potřebu. Dítě učíme samostatnosti, sebeobsluze, ale snažíme se pracovat v kolektivu a zapojit všechny děti do pracovní činnosti.

O děti pečují tety, které mají vzdělání v oblasti certifikované chůvy pro děti od 1roku, dále mají také pedagogické či zdravotnické vzdělaní. Nemusíte se bát, vaše děti jsou v těch nejlepších rukou.

Stravování ve školce máme zajištěno. Jídlo nám zajišťuje firma Zdravě s KIKI – vaří českou i světovou kuchyni v odlehčené variantě. Pokud je dítě např. vegetarián nebo alergik na nějakou potravinovou surovinu, jde jídlo upravit. Snažíme se jíst sezónně. Jídlo si oživíme z jara a léta ovocem a zeleninkou, kterou si sami vypěstujeme. V zimě nás zahřeje bylinkový čaj, ovocný punč a teplá kaše připravená z našich vlastních vypěstovaných plodů.

Školka nabízí láskyplný přístup a chce docílit přátelského spolku tet, rodičů a dětí. Těšíme se na vzájemnou spolupráci, kterou budeme společně budovat v průběhu roku a budeme se setkávat na akcích Míša školky.