Bc. Lucie Pomajbíková – ředitelka DS , průvodce dětí , instruktorka plavání

– jsem dcerou rodičů, kteří mne naučili cílevědomosti a zodpovědnosti

– jsem energická, plná elánu a pozitivního myšlení

– jsem tvrdohlavá a jdu si za svými sny

– jsem matkou dvou úžasných dětí Barunky a Matyáška

– jsem kamarádkou a známou spousty fajn lidí

– jsem ženou mnoha tváří

Již v útlém věku jsem chtěla pracovat. Díky brigád jsem prošla řadou profesí a mohla vyzkoušet řadu povolání: prodavačka, stavební pomocník, barmanka, telefonní operátor, administrativní pracovník, instruktor plavání, vedoucí kroužku, průvodce, hlídací teta, animátor, pedagog volnočasových aktivit . Vystudovala jsem VŠ Filosofickou obor sociální politika a sociální práce. V roce 2007 se mi narodila má první dcera Barunka se kterou jsem navštěvovala kurzy plavání, které mne motivovaly si rozšířit své znalosti a získat certifikaci pro výkon povolání instruktora plavání. V roce 2009 jsem úspěšně kurz dokončila a začala jako instruktor pracovat. V roce 2010 jsem založila svou firmu Luciánci (plavání kojenců, batolat a dětí předškolního věku), kterou doposud vedu a řídím. Díky této dlouholeté zkušenosti jsem se ujistila v tom, že se chci věnovat práci s dětmi. V roce 2017 se mi narodil syn Matyášek, se kterým jsem nadále bez pauzy vedla kurzy a začala jsem si pohrávat s myšlenou zřídit školku. Netrvalo to dlouho a naskytla se mi příležitost zřídit školku. Za podpory své rodiny, jsem v prosinci 2018 školku otevřela. Nyní svůj čas věnuji dětem ve školce a v plaveckých kurzech – dělám to, co mne baví a naplňuje. A čím se dobíjím? Odměna za dobře odvedenou práci je denní úsměv všech spokojených dětí. Co je pro mne v životě nejdůležitější? Zdraví mé, svých blízkých a úsměv všech dětí.

 

Karolína Tomečková, DiS. – zástupce ředitelky, hlavní průvodce dětí v Míša školce DS TŘEBOVICE

-jsem přátelská, cílevědomá a zodpovědná

-ráda pracuji s lidmi

Jsem absolventkou VOŠ v oboru sociální činnost, během které jsem měla možnost vyzkoušet si během praxe, práci s dětmi v Mateřské a Základní škole speciální .Zúčastnila jsem se jako asistent na spoustě dětských akcích. V červnu roku 2020 jsem úspěšně ukončila studium a získala titul Dis. V roce 2023 jsem složila zkoušku a získala certifikát CHŮVY. Pracovat s dětmi bylo vždy mým snem, proto když jsem dostala možnost pracovat v Míša školce z.s. , neváhala jsem. Láska k dětem u mě přetrvává již spoustu let. Kdykoliv někdo potřeboval dítě pohlídat, byla jsem po ruce. S dětmi trávím čas také během letních táborů, na které jezdívám a těším se, že v tomto roce budu součástí táborů, které budeme pořádat ve školce. Zkušenost mám i jako asistentka handicapované holčičky.Tato práce mne velmi baví a naplňuje. Díky dětem se každý den do práce těším a největší odměnou pro mne je, že se také děti těší na další dny strávené ve školce, po mém boku.

 

Bc. Natálie Štenglová, DiS. – hlavní průvodce dětí v mikrojeslích DS TŘEBOVICE

– jsem cílevědomá, pracovitá a zodpovědná

– jsem společenská, přátelská a empatická

– ráda jsem ve společnosti dobrých lidí

Jsem absolventkou VOŠ sociální v oboru sociální práce a sociální pedagogika. Následně jsem ve studiu pokračovala na Ostravské univerzitě v oboru sociální práce a získala titul Bc.

Během studia jsem prošla řadou praxí s různými cílovými skupinami, ale vždy jsem byla přesvědčená o tom, že chci pracovat s dětmi. A to se i během všech praxí potvrdilo. Už jako malá jsem věděla, že až budu velká chci být paní učitelka ve školce. A ono se to opravdu stalo. Když jsem viděla nabídku práce v Míša školce, neváhala jsem a hned reagovala. Bylo to nejlepší rozhodnutí. Tato práce mě naplňuje a baví. Má práce je pro mě mým koníčkem.

Každý den se na děti těším. Jejich dětská upřímnost a humor je k nezaplacení. Jejich energie mě nabíjí. Tuto práci dělám s láskou a ráda pozoruji pokroky u všech dětí. Šťastné a spokojené děti to je to nejlepší, co může být. Největší odměnou za tuto práci je úsměv a dětská radost.

 

Karolína Pišteková –průvodce dětí v mikrojeslích DS TŘEBOVICE

Už od malička jsem věděla, že se jednou chci stát paní učitelkou a dělat takovou práci, kde budu obklopena dětmi, jelikož mě baví dětem vymýšlet různé aktivity a těší mě, když vidím jak se učí a dělají pokroky 😊. Proto jsem neváhala a vystudovala jsem pedagogické lyceum Moji další velkou motivaci byla také moje babička,  která se této práci věnovala celý život a stále mi předává rady a zkušenosti. V roce 2023 jsem také získala osvědčení pro práci s dětmi a úspěšně jsem složila zkoušky CHŮVY.

 

Mgr. Lucie Mlýnská – průvodce dětí v Míša školce a mikrojeslích DS TŘEBOVICE 

Jsem absolventkou Ostravské univerzity v bakalářském oboru zdravotně-sociální pracovník a následně jsem pokračovala na magisterské studium sociální pedagogiky. V rámci svého vzdělání jsem měla možnost si vyzkoušet práci s lidmi v různých věkových kategoriích (děti, dospělí i senioři) a v různých sociálních, pedagogických i zdravotnických zařízeních (dětský rehabilitační stacionář, hospic, neurosenzorické centrum pro děti i dospělé). Až při studiu sociální pedagogiky jsem si uvědomila, že práce s dětmi mě neskutečně baví, naplňuje a chci se jí více věnovat. Protože děti jsou ty nejupřímnější bytosti a když vidím tu jejich radost z maličkostí, jejich upřímnost, touhu poznávat svět, tak vím, že jim pomáhám vyrůst v osobnost a zároveň ony dokáží být pro mě velkým učitelem. Považuji se za člověka zodpovědného, pečlivého, spolehlivého i empatického. Ráda se učím od zkušenějších lidí. Ve svém volném čase ráda chodím na procházky nebo na hory, ale zároveň si ráda odpočinu u dobré knížky, jógy nebo pečení.  

 

Hana NEUWIRTHOVÁ – zastupující (chůva a babička)  

– Již v důchodu, zastupuje za nemocenskou nebo dovolenou

– veselá, upřimná,společenská

– zodpovědná , ráda vycházím s lidmi v dobrém

– jsem matkou dnes již dospělých dvou dětí , které mne obdařily již třemi vnoučaty.

Po absolvování ekonomické školy jsem prošla několika pozicemi v zaměstnání, jako například: operátorka počítačů, sekretářka ředitele, řidička, obchodní zástupce chemické firmy. V roce 2019 jsem získala osvědčení pro práci s dětmi. Úspěšně jsem složila zkoušky a obdržela certifikát: CHŮVA . Během praxe, kterou jsem vykonávala ve školkách jsem se přesvědčila o tom, že se dětem chci nadále věnovat a nastoupila jsem do Míša školky. Pro děti jsem babička, která ráda dětem ráda pomůže, když je třeba. Práce s dětmi mne baví,děti mám ráda a věnuji se jim s maximální možnou péči.

 

DĚTSKÁ SKUPINA ŠENOV

 

Tereza Dolbová, DiS. – hlavní průvodce dětí v DS Míša školka ŠENOV

V roce 2023 jsem úspěšně ukončila své studium na Vyšší odborné škole, kde jsem vystudovala obor předškolní a mimoškolní pedagogika. V mých 18ti letech jsem dostala možnost jezdit na tábory pro děti jako instruktorka. V průběhu školních let jsem získat plno praxe s dětmi (ve školkách, dětských domovech, ale také i družinách či základních školách). K práci s dětmi mě přivedla má babička, která celý život byla paní vychovatelkou ve školní družině a moc ráda bych pokračovala v jejich stopách a věnovala se ve svém životě naplno dětem.

Mám velmi klidnou a empatickou povahu. Dokážu se vcítit do dítěte a být tu pro něj. Jsem kreativní a velmi ráda vymýšlím pro děti plno projektů, aktivit a zábavných her. Vstřícnost, spravedlivost, pravdomluvnost patří taky mezi mé silné stránky. Vím, že každé dítě je jiné a proto je můj přístup ke všem dětem individuální.

 

Veronika Matušková – průvodce dětí v DS Míša školka ŠENOV

Po základní škole jsem vystudovala střední odbornou školu výchovná a humanitární činnost. Po maturitě jsem nastoupila do domova seniorů jako ošetřovatelka. Po 15ti letech péče o seniory jsem nastoupila na rodičovskou dovolenou. Díky synovi Kubíkovi jsem usoudila, že mou další cestou bude péče o malé děti. Na základě toho jsem se rozhodla pro absolvování rekvalifikačního kurzu chůva v dětské skupině.

K mým hlavním přednostem patří empatičnost, citlivost, vlídnost a přátelskost. Mám ráda řád a pořádek. Jsem pro každou legraci. 

 

Šárka Hladká – průvodce dětí v DS Míša školka ŠENOV

Jmenuji se Šárka a má přezdívka je teta Babu. Po mateřské dovolené jsem absolvovala rekvalifikační kurz jako asistent pedagoga a poté také kurz chůvy v dětské skupině. Jsem ráda, že jsem se mohla dostat do tak skvělého kolektivu ve školce, kde máme všechny stejný cíl, a to hrát si s Vašimi dětmi, motivovat je, učit je novým věcem, a hlavně mít je rády – to je to, co bych si jako máma přála pro své dítě. Chodím s radostí do práce a chci Vašim dětem ukázat barevný a usměvavý svět. Těším se na Vás.

 

Andrea Slívová – průvodce dětí v DS Míša školka ŠENOV

Od mládí mě bavilo starat se o děti a pomáhat jim. Tato vášeň mě provázela až do roku 2021, kdy jsem se stala hrdou maminkousvého syna Dominika. Jeho příchod na svět mě přivedl k rozhodnutí věnovat se profesnímu vzdělávání v tomto oboru. V roce 2023 jsem úspěšně absolvovala kurz Hlídání dětí do zahájení povinné školní docházky, který mi otevřel dveře k novým příležitostem a zkušenostem. Jsem laskavá a velmi chápavá teta, která se snaží vytvářet inspirativní a bezpečné prostředí, kde se každé dítě může rozvíjet svým vlastním jedinečným tempem. Věřím, že vzdělávání začíná zvědavostí a hrou, a snažím se tyto prvky spojovat ve všem, co děláme. Ráda trávím čas se svou rodinou a objevuji nové způsoby, jak podpořit kreativní a zdravý rozvoj dětí.

 

DĚTSKÁ SKUPINA VRATIMOV

 

Lucie Mertová – hlavní průvodce v DS Míša školka VRATIMOV

V roce 2015 se mi vyskytla možnost pracovat ve školce s dětmi, která mě tak nadchla, že jsem si udělala kurz Chůvy pro dětí do zahájení povinné školní docházky. Pracovní zkušenosti mám bohaté, jsem klidná a laskavá teta, která má individuální přístup ke každému dítěti, protože každé dítě je jedinečné  a má jiné potřeby.
Ráda s dětmi tvořím, zpívám, dovádím. Hlavně, mám pro všechny děti otevřenou náruč, když potřebují pomazlit, pochovat nebo se vyplakat. Ráda děti rozvíjím ve všech směrech, dávám jím pevný základ pro jejich další vzdělávání. Ráda rozvíjím jejich přirozenou osobnost a nadání.
Jsem vděčná, že mám kolem sebe úžasné lidi, kteří jsou nadšení dále rozvíjet děti stejně jako já.
Jsem milující maminkou mého syna Oliverka. Po jeho narození jsem se dále začala vzdělávat ve svém oboru.

– Logopedie
-Oromotorika
-Grafomotorika
-Terapeutické metody
-ADHD, Autismus
-Kurz první pomoci
-Jóga pro děti
– aj….

 

Miroslava Plavá – průvodce dětí v DS Míša školka VRATIMOV

Jsem veselá a ráda se směji,
jsem empatická a zodpovědná,
věřím, že slušnost a úcta jednoho k druhému se stále nosí,
mám ráda hudbu a zpěv.

Vystudovala jsem SPgŠ- obor učitelství v MŠ. V roce 2023 jsem si doplnila své vzdělání o zkoušku a certifikát CHŮVY.
Celý profesní život jsem prožila s dětmi ve státní mateřské škole. Po mnoha letech jsem udělala veliký krok a začala pracovat v dětské skupině, kde je menší kolektiv než ve státní MŠ. Moc si toho vážím, protože se můžu dětem individuálně věnovat a zaměřit se na jejich přirozený vývoj. Jsem milá a usměvavá teta, která dokáže zaujmout hrou. Ráda s dětmi zpívám s doprovodem klavíru nebo akordeonu. Ráda tancuji a ráda vedu děti k pohybovým hrám, které jsou důležité pro jejich přirozený vývoj a stavbu těla.
Mám radost, když děti do školky chodí  spokojené a radostné.
Jsem maminkou dvou skvělých dospěláků a hrdou babičkou úžasného vnoučka.

 

Radka Maková – průvodce dětí v DS Míša školka VRATIMOV

Jsem společenská, komunikativní, přátelská,
Jsem pracovitá, empatická.

Už jako malá holka jsem si hrávala na školku s panenkami a snila o tom, že jednou budu paní učitelka v MŠ. I přes to že jsem se po gymnáziu nedostala na Pedagogickou fakultu, jsem se nevzdala svého snu, stát se učitelkou.

Nejdřív jsem absolvovala „Nespecifickou rekvalifikaci “ umožnilo mi to pracovat s dětmi v mateřské škole. Což mě ujistilo že jdu správnou cestou a stále mě to táhlo víc a víc pracovat s dětmi. Jsem maminkou tří dětí, šestiletého Ondřeje a pětiletých dvojčat Markéty a Matyáše. Doba strávená s nimi na mateřské dovolené, každodenní starost a hraní si s nimi, mě přivedla k tomu, že jsem si udělala kurz asistenta pedagoga. Po mateřské dovolené jsem pracovala dva roky v mateřské škole na této pozici.

Ráda s dětmi kreslím, tvořím, zpívám u klavíru, tančím a odměnou mi je dětský úsměv který na mě každý den čeká v naší dětské skupině.

V současné době studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku na VOŠ Prigo.

V životě se nevzdávám lehce, věřím ve svou sílu kterou získávám od dětí k dosažení svého snu.